|
Naši malí prvňáčkové z 1. B byli pasováni na čtenáře a dokonce dvakrát. Dne 2.6. jsme navštívili Městskou knihovnu Mariánské Lázně, kde si naše paní knihovnice pro nás připravily zajímavé čtenářské úkoly. Měli jsme najít a osvobodit princeznu. Všechny úkoly jsme splnili a princeznu zachránili. Teď už nic nebránilo tomu, abychom byli pasováni na čtenáře. Dostali jsme i malé dárky-pamětní list, knihu a záložku. Teď nás čekalo druhé pasování na čtenáře, na které jsme pozvali naše rodiče, babičky, dědečky, tety a sourozence. Připravili jsme pro ně krátkou besídku se zpěvy a tancem. Také jsme předvedli, že jsme se naučili číst a přečetli krátký text. Celé odpoledne bylo zakončeno pasováním na čtenáře, dostali jsme šerpu, pamětní list a drobné dárky. Nyní už jsme se stali opravdovými čtenáři, stálo nás to nemálo sil, ale z výsledku máme opravdovou radost.(N. Kůtová)
|